Czym u licha jest wset i jakie zajęcia są dostępne na wset?

WSET to Wine & Spirit Education Trust, założona w 1969 roku i poświęcona wysokiej jakości edukacji winiarskiej i spirytusowej. Od momentu powstania, WSET urosło do rangi głównej międzynarodowej organizacji zajmującej się edukacją winiarską i spirytusową, z prawem do przyznawania szeregu poszukiwanych certyfikatów edukacji winiarskiej.

wset level 1

Oprócz sektora winiarskiego i spirytusowego rywalizującego o serię programów i certyfikatów oferowanych przez WSET, coraz większa liczba konsumentów i entuzjastów wina również aktywnie uczestniczy w programie. Ta grupa ludzi bierze udział w kursach w celu uzyskania profesjonalnego certyfikatu lub po prostu chce wyspecjalizować swoją istniejącą wiedzę do punktu, w którym nie zgubią się w ciągle ewoluujących odmianach win i alkoholi.

Instrukcje WSET są osiągane poprzez organizacje zlokalizowane na całym świecie. WSET posiada również grupę certyfikowanych nauczycieli, którzy regularnie uczestniczą w szkoleniach WSET, aby zapewnić, że WSET posiada również grupę certyfikowanych nauczycieli, którzy uczestniczą w regularnych szkoleniach WSET, aby zapewnić, że treści, których uczą są aktualne z nowymi osiągnięciami w handlu winem i sektorze.

Kurs młodszego sommeliera WSET

Poziom pierwszy Certyfikatu Podstawowego w Winach

Poziom 1 Foundation Certificate in Wines zapewnia zrozumienie podstawowych umiejętności sprzedaży wina i podstawowej wiedzy o produkcie.

WSET? Zalecany czas nauki: Ten program ma minimum 6 godzin i nie więcej niż 9 godzin praktyki instruktażowej.

Kurs sommelierski WSET dla średniozaawansowanych

Poziom 2 Certyfikat pośredni w winach i napojach alkoholowych

Intermediate Certificate in Wines and Spirits zapewnia szkolenie umiejętności zawodowych w zakresie napojów alkoholowych, szeroką wiedzę na temat światowych regionów winiarskich oraz technik sprzedaży w hurtowym i detalicznym handlu alkoholem.

WSET? Zalecany czas nauki: Studenci powinni zapewnić sobie minimum 28 godzin czasu na naukę. Godziny te zazwyczaj składają się z czasu instruktażowego w klasie i czasu na samodzielną naukę. Zaleca się również, aby program miał co najmniej 16 godzin instruktażu prowadzonego przez instruktora.

Zaawansowany program sommelierski WSET

Poziom 3 Zaawansowany Certyfikat w zakresie win i alkoholi mocnych

Advanced Certificate in Wines and Spirits to kurs, który obejmuje podstawową wiedzę o winach i alkoholach na całym świecie dla osób z wyjątkowymi umiejętnościami podejmowania decyzji w handlu winem.

WSET? Zalecany czas nauki: Studenci powinni zapewnić sobie minimum 40 godzin czasu na naukę. Godziny te zazwyczaj składają się z zajęć w klasie i czasu na samodzielną naukę. Zaleca się również, aby program obejmował co najmniej 28 godzin zajęć z nauczycielem.

Program dyplomowy sommelierów WSET

Poziom 4 Dyplom z win i napojów spirytusowych

Program dyplomowy w zakresie win i napojów alkoholowych jest modułowy. Moduł nauczania jest kursem certyfikacyjnym, który może być studiowany indywidualnie i certyfikowany przez egzamin. WSET Diploma in Wines and Spirits może być uzyskany tylko poprzez zaliczenie sześciu modułów i uzyskanie ich certyfikatów.

Dyplom honorowy sommeliera WSET

Dyplom z wyróżnieniem na poziomie 5

Dyplom WSET Honours Diploma jest przyznawany studentom, którzy niezależnie ukończyli studia na temat związany z winem i napojami spirytusowymi. Temat badania może być wybrany przez studenta, a poprzez podjęcie tego badania, studenci poprawią swoje zdolności do badania, oceny i analizy. Ten program dyplomowy jest dostępny tylko dla osób, które posiadają WSET Advanced Diploma.

Instytut Wina i Napojów Spirytusowych

WSET stworzył organ członkowski, Institute of Wines & Spirits, dla posiadaczy dyplomów winiarskich i spirytusowych, którzy mogą dodać "AIWS" (Association of Wines & Spirits Members) do swojej nazwy. Stopień Wine & Spirits jest zazwyczaj wymagany, aby uczestniczyć w edukacji Master of Wine, która jest instrukcją organizowaną przez oddzielną instytucję (Institute of Masters of Wine).

Related Links

What certificates can I get to work in the wine sector?

Getting Started out with Wine: Teaching You to Read Imported Wine Labels

成為WSET侍酒師有多高級,在這個領域真的很厲害嗎?